Poziv za predaju radova za konferenciju Derrida Today

derrida-today-conferenceDerrida Today istoimeni su časopis i konferencija, osnovani 2008. godine. Za konferenciju, koja će se održati od 28. do 31. svibnja 2014. godine na Sveučilištu Fordham u New Yorku, trenutno se primaju radovi.

Cilj je konferencije sa svih strana svijeta sakupiti zajednicu naučnika Derridine teorije, odnosno dekonstrukcije te prezentirati najnovije studije iz tog područja i njihovu relevantnost za kulturnu, političku i društvenu praksu. Organizatori konferencije su Samir Haddad (Fordham University u New Yorku) i Nicole Anderson (Macquarie University u Sydneyu).

Konferencija će se usredotočiti na aktualne vrijednosti Derridinih djela, dekonstrukciju te političko-etičke, kulturne, umjetničke, javne rasprave i filozofske budućnosti s kojima se suočavamo. Konferencija je multidisciplinarna i poziva na doprinos akademskih, disciplinarnih i kulturnih konteksta. Prihvaćaju se radovi i panel-prijedlozi koji se bave bilo kojim aspektom Derridinih djela ili dekonstrukcije u odnosu na bilo koji suvremeni problem poput filozofije, fenomenologije, teorijsko-filozofskih mislilaca, književnih djela, psihoanaliza, arhitekture i dizajna, prava, filma i vizualnih studija, tehnologija, fotografije, umjetnosti, glazbe, plesa, utjelovljenja, feminizma, rase, multimedije i dr. Prihvaćaju se i radovi koji se nose dekonstrukcijski duh, a nisu o samom Derridi i dekonstrukciji.

Prijave radova i panel-prijedloga potrebno je izvršiti do 1. listopada 2013. godine. Dokumentaciju je potrebno poslati na sljedeći e-mail: derridatodayconference@gmail.com. Više o konferenciji možete pronaći na ovom linku.

(KŠ)

Izvor: derridatoday.mq.edu.au