Poziv na predavanje izraelskog veleposlanika, Ilana Mora

Poštovane kolegice i kolege, dragi studenti,

U sklopu kolegija Selected topics of Modern and Contemporary Jewish history: History of Israel, na Katedri za judaistiku, Odsjeka za hungarologiju, turkologiju i judaisitku,
gostuje izraelski veleposlanik, Ilan Mor. U srijedu, 15. siječnja 2019. godine u 9.30 sati u D-1 veleposlanik Mor će održati predavanje pod naslovom «If you want it – it is not a dream».

Srdačno pozivamo sve zainteresirane da prisustvuju predavanju.

Srdačan pozdrav,
******************************************
Doc. dr. sc. Naida-Mihal Brandl
Sveučilište u Zagrebu, Filozofski fakultet
Odsjek za hungarologiju, turkologiju i judaistiku
Ivana Lučića 3 HR – 10000 Zagreb
mbrandl@ffzg.hr

IZRAEL: Natječaj za studente

Poštovani,

Obavještavamo Vas da Sveučilište u Zagrebu na temelju sklopljenih Erasmus+ međuinstitucijskih sporazuma s inozemnim visokoškolskim ustanovama iz tzv. partnerskih zemalja raspisalo Natječaj za mobilnost studenata u svrhu studijskog boravka u okviru Erasmus+ programa Ključne aktivnosti 1 (KA107) za razdoblje mobilnosti od 17.08.2019. do 31.03.2021.

Molimo da obavijest učinite dostupnu potencijalnim kandidatima.  

  • JUDAISTIKA:

University of Haifa (BA, MA) / Bar-Illan University (BA, MA) – IZRAEL

Natječaj i potrebni materijali dostupni su na mrežnim stranicama Filozofskog fakulteta: https://web2020.ffzg.unizg.hr/  i Sveučilišta u Zagrebu:  http://www.unizg.hr/nc/vijest/article/erasmus-ka107-natjecaj-za-mobilnost-studenata-agr-a-i-ffzg-a-prema-tzv-partnerskim-zemljama-izra/

KRAJNJI ROK ZA PRIJAVU: 03. prosinca 2019. (12:00 sati – podne= datum i vrijeme primitka dokumentacije, NE poštanskoga žiga!)

S poštovanjem,
Prodekan za znanost i međunarodnu suradnju
izv. prof. dr. sc. Dragan Bagić

Obavijest o upisu izbornog kolegija

Obavještavaju se studenti preddiplomskog studija koji žele pohadjati kolegij “Povijest Habsburške Monarhije u 19. stoljeću” (184278) koji će se održavati četvrtkom od 17 sati u A-201 (2p + 2s, 6 ECTS, nositelj: prof. dr. sc. Hrvoje Petrić, izvodjač: Filip Šimetin Šegvić; Odsjek za povijest) da predmet mogu upisati uz molbu studentskoj referadi budući da predmet nije vidljiv u ISVU sustavu.

Preporuka za upis izbornih kolegija

Preddiplomski studij:

nastavnici: dr. sc. Borislav Grgin, Špoljarić, Luka
kolegij: Križarske države: religija, politika, društvo
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
uto 12:30-14:00 dvorana A001 – predavanje

nastavnici: dr. sc. Jasmina Osterman, Vilogorac-Brčić, Inga
kolegij: Povijest ranih civilizacija
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 2
sri 14:00-15:30 dvorana D6 – predavanje

nastavnici: dr. sc. Luka Bekavac
kolegij: Teorija književnosti: Uvod u proučavanje književnosti
predavanja + seminara + vježbi: 2+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
sri 14:45-16:15 dvorana A214 – predavanje
sri 16:15-17:00 dvorana A214 – seminar

Diplomski studij:

nastavnici: dr. sc. Hrvoje Petrić
kolegij: Habsburška Monarhija: imperijalna baština
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
čet 12:30-13:15 dvorana A202 – predavanje
čet 13:15-14:00 dvorana A202 – seminar

nastavnici: dr. sc. Ivica Šute
kolegij: Kultura putovanja u Hrvatskoj između dva svjetska rata
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
pet 09:30-11:00 dvorana A202 – predavanje

nastavnici: dr. sc. Hrvoje Petrić
kolegij: Ekonomska historija
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
sri 17:00-17:45 dvorana A202 – predavanje
sri 17:45-18:30 dvorana A202 – seminar

nastavnici: dr. sc. Damir Agičić, Šimetin Šegvić, Filip
kolegij: Hrvatska i Europa u 19. stoljeću: komparatističke teme
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 6
čet 12:30-14:00 dvorana D6 – predavanje
čet 14:00-15:30 dvorana A201 – seminar, grupa 1
čet 15:30-17:00 dvorana A201 – seminar, grupa 2

nastavnici: dr. sc. Hrvoje Petrić, Šimetin Šegvić, Filip
kolegij: Povijest Habsburške Monarhije u 19. stoljeću
predavanja + seminara + vježbi: 2+2+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 17:00-18:30 dvorana A201 – predavanje
čet 18:30-20:00 dvorana A209 – seminar

nastavnici: dr. sc. Damir Agičić
kolegij: Poljska u 19. i 20. stoljeću
predavanja + seminara + vježbi: 2+0+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 4
pon 12:30-14:00 dvorana A001 – predavanje

nastavnici: dr. sc. Jasmina Osterman
kolegij: Liječnici/vračevi, bolesti/demoni: medicina i magija u drevnoj Mezopotamiji
predavanja + seminara + vježbi: 1+1+0
izborni kolegij, ECTS bodova: 3
čet 12:30-13:15 dvorana A001 – predavanje
čet 13:15-14:00 dvorana A001 – seminar

nastavnici: dr. sc. Alexander Douglas Hoyt
kolegij: Pisanje znanstvenih tekstova 1
predavanja + seminara + vježbi: 0+2+2
izborni kolegij, ECTS bodova: 5
pon 14:00-15:30 dvorana A105 – seminar
sri 15:30-17:00 dvorana A105 – vježbe

Ispitni rokovi u akademskoj godini 2018./2019.

Igor Kusin, asistent
Fonetika i fonologija hebrejskog jezika
Morfologija hebrejskog jezika
Jezične vježbe VI.: Sintaksa i leksikologija
Povijest hebrejskog jezika
Elementi hebrejske gramatike
Zimski ispitni rok:
5., veljače 2019. g. od 17 do 19 sati u A-209
12. veljače 2019. g. od 10 do 12 sati u A-309
19. veljače 2019. g. od 10 do 12 sati u A-301
Ljetni ispitni rok:
11. i 18., lipnja od 10 do 12 sati u A-301 i 2. srpnja 2019. g. od 10 do 12 sati u A-314.
Jesenski ispitni rok:
3., rujna 2019. g. od 10 do 12 sati u A-309, 10. i 17. rujna 2019. g. od 10 do 12 sati u A-301.

dr. sc. Kotel Dadon, doc.
Židovska misao od razdoblja Gaonata
Židovski misticizam
Metodologija istraživačkog rada u judaistici
Uvod u judaizam
Zimski ispitni rok:
22. i 29. siječnja, 5. i 12. veljače 2019. g.
Ljetni ispitni rok:
5., 12., 19. i 26. lipnja 2019. g.
Jesenski ispitni rok:
6., 13. i 20. rujna 2019. g.

dr. sc. Naida Mihal Brandl, doc.
Jewish history in Croat lands until the 20th century
Jewish history in Croatia in the 20th century
Povijest judaističkih studija
Selected topics from modern and contemporary Jewish history: History of Israel
Teaching about the Shoah
Zimski ispitni rok:
29. siječnja 2019. g. u 8 sati u A-102
5. i 19. veljače 2019. g. u 8 sati u A-102
Ljetni ispitni rok:
11. i 18. lipnja u 8 sati u A-102
2. srpnja u 8 sati u A-102
Jesenski ispitni rok:
3., 10. i 17. rujna 2019. g. u 8 sati u A-102

dr. sc. Hrvoje Gračanin, izv. prof.
Odabrane teme iz židovske srednjovjekovne povijesti – Židovi na istočnom Mediteranu
Ljetni ispitni rok:
12. lipnja 2019. g. u 13 sati u A-200
19. lipnja i 3. srpnja 2019. g. u 10 sati u A-200
Jesenski ispitni rok:
28. kolovoza 2019. g. u 13 sati u A-200
4. i 18. rujna 2019. g. u 10 h u A-200

dr. sc. Neven Jovanović, izv. prof.
Odabrane teme iz židovske antičke povijesti: Grčki i latinski izvori o Židovima
Zimski ispitni rok
5., 12. i 19. veljače 2019. g. u 10 sati u A-208
Ljetni ispitni rok
18. lipnja, 2.  i 9. srpnja 2019. g. u 10 sati u A-208
Jesenski ispitni rok
4., 11. i 28. rujna 2019. g. u 10 sati u A-208

dr. sc. Ljudevit Fran Ježić, doc.  i Vukan Marinković, doktorand
Židovska misao i literatura do razdoblja Gaonata
Zimski ispitni rok
29. siječnja, 12. i 19. veljače 20149. g. u 10 sati u A-101
Ljetni ispitni rok
11., 25. lipnja i 2. srpnja 2019. g. u 9,30 sati u A-101
Jesenski ispitni rok
3., 10. i 17. rujna 2019. g. u 9,30 sati u A-101

Vukan Marinković, doktorand
Odabrane teme iz područja židovske misli: Suvremena židovska misao
Zimski ispitni rok
6., 13. i 20. veljače 2019. g. u 11 sati u C-012.
Ljetni ispitni rok:
11. i 18. lipnja i 2. srpnja 2019. g. u 11 sati u A-102

dr. sc. Tatjana Paić-Vukić, viša znanstvena suradnica
Osnove arapskog jezika
Studenti mogu ispite položiti putem kolokvija, zadnji sat u semestru je završni kolokvij.
Zimski ispitni rok:
7.  i 21. veljače 2019. g. u 14 sati u A 128
Ljetni ispitni rok:
20. lipnja i 9. srpnja 2019. g. u 14 sati u A-128
Jesenski ispitni rok:
29. kolovoza, 11. i 20. rujna 2019. g. u 14 sati u A-128

dr. sc. Mihaela Mađarić Beer
Jidiš I.
Jidiš II.
Zimski ispitni rok:
29. siječnja 2019. g. u 8 sati u A-102
5. i 19. veljače 2019. g. u 8 sati u A-102
Ljetni ispitni rok:
11. i 18. lipnja u 8 sati u A-102
2. srpnja u 8 sati u A-102
Jesenski ispitni rok:
3., 10. i 17. rujna 2019. g. u 8 sati u A-102

Agnes Eva Dadon, mag., ugovorni lektor
Jezične vježbe I.-VI.
Zimski ispitni rok:
24. i 31. siječnja, 7. i 14. veljače 2019. g.
Ljetni ispitni rok:
6., 13. i 27. lipnja, 4. srpnja 2019. g.
Jesenski ispitni rok:
6., 13. i 20. rujna 2019. g.

Igor Hofman, doktorand
Židovska književnost na drugim jezicima
Suvremena hebrejska i izraelska književnost
Zimski ispitni rok:
28. siječnja, 4. i 18. veljače 2019. g.
Ljetni ispitni rok:
12. i 28. lipnja te 5. srpnja 2019. g.
Jesenski ispitni rok:
9., 16. i 23. rujna 2019. g.

dr. sc. Zlatko Karač, izv. prof.
Židovi i arhitektura
Mjesečni ispitni rokovi:
19. studenog i 17. prosinca 2018. g. i 21. siječnja 2019.g.
Zimski ispitni rok:
4., 11. i 25. veljače 2019. g.
Mjesečni ispitni rokovi:
18. ožujka, 15. travnja i 20. svibnja 2019. g.
Ljetni ispitni rok:
17. i 24. lipnja i 8. srpnja 2019. g.
Jesenski ispitni rok:
2., 9. i 23. rujna 2019. g.