Predstavljanje knjige Glazba cvrčaka, Zbornika radova o mađarskoj kulturi i jeziku u čast Franciski Ćurković-Major

Srdačno pozivamo sve studente i nastavnike na predstavljanje knjige Glazba cvrčaka. Zbornika radova o mađarskoj kulturi i jeziku u čast Franciski Ćurković-Major koje će se održati 13. studenog 2023. u Institutu Liszt od 19.00 sati.

Profesorica Franciska Ćurković-Major radila je na našoj katedri od 1996. najprije kao lektorica, a zatim kao docentica. Nakon umirovljenja 2013. ostala je i dalje aktivna članica Katedre. U hrvatskim i inozemnim stručnim časopisima i zbornicima sa znanstvenih skupova objavila je brojne znanstvene, pregledne i stručne, kao i popularizacijske radove iz područja podučavanja mađarskog kao stranog i manjinskog jezika, književne povijesti, te komparativne književne povijesti. Autorica je dvije znanstvene knjige, te urednica i suurednica desetak znanstvenih knjiga, zbornika i antologija. Zjedno sa studentima objavila je prijevode na hrvatski najvažnijih kanonskih tekstova mađarske književnosti.