Poziv na tribinu Lingvistika s povodom

Pozivamo sve zainteresirane na tribinu Lingvistika s povodom: Jezik kao kaleidoskop kulture i povijesti, u knjižari Matice hrvatske u srijedu 24. siječnja 2018. u 18h. Gost tribine je prof. dr. sc. Ekrem Čaušević s Odsjeka za turkologiju, hungarologiju i judaistiku.

 

Sudionici tribine su prof. dr. sc. Ekrem Čaušević, prof. dr. sc. Ida Raffaelli i dr. sc. Daniela Katunar.

 

Pozivnica se nalazi u prilogu.

Radujemo se Vašem dolasku!

pozivnica Lingvistika s povodom Causevi

ISPITNI ROKOVI 2017. / 2018.  ODSJEKA ZA LINGVISTIKU

Prof. dr. sc. Ida Raffaelli 

Temelji kognitivne lingvistike i Kognitivna lingvistika

ponedjeljak  29. siječnja, 6., 12., veljače  u 10 sati u B-024

četvrtak 28. 06 i 05. 07.  u 10 sati B-024

utorak 04. i 11. 09.  u 10 sati B-024

Sintaksa

srijeda 31. siječnja., 07., 14., veljače u 10 sati A-113

srijeda  13. 6. u 10 sati A-113

srijeda 05. 9., 12., 9. u 10 sati A-113

Semantika

Ponedjeljak 6. i 12. veljače  u 10 sati B-024

Ponedjeljak 11. 06. , četvrtak 28. 06. i  05. 07.  u 10 sati B-024

utorak 28. 08., 04. i 11. 09.  u 10 sati B-024

Kognitivna sintaksa i semantika

ponedjeljak  29. siječnja, 6., 12., veljače  u 10 sati u B-024

četvrtak 28. 06. i  05. 07.  u 10 sati B-024

utorka 04. i 11. 09.  u 10 sati B-024

Kognitivni modeli semantičkih promjena

Ponedjeljak 11. 06. , četvrtak 28. 06. i  05. 07.  u 10 sati B-024

utorak 28. 08., 04. i 11. 09.  u 10 sati B-024

 

Prof. dr. sc. Mislava Bertoša:

 

zimski rok: 30. siječnja, 6 i 13 veljače

11 sati – Analiza diskursa

12 sati – Znakovi u komunikaciji

13 sati – ostali ispiti

 

ljetni rok: 12. i 19. lipnja i 3. srpnja:

11 sati – Znakovi u društvu

13 sati – ostali ispiti

 

jesenski rok: 11 i 18. rujna:

11 sati – Znakovi u društvu

13 sati – ostali ispiti

 

Prof. dr. sc. Ranko Matasović

srijedom u 10 h u A-113:

 

  1. 2., 14. 2. i 21. 2. 2018.

 

  1. 6., 27. 6. i 11. 7. 2018.

 

  1. 9., 12. 9., 26. 9. 2018.

 

Prof. dr. sc. Milorad Pupovac

2., 13. 2. i 20. 2. 2018.

 

  1. 6., 27. 3. i 10. 7. 2018.

 

  1. 8., 11. 9., 18. 9. 2018.

 

Davor Krsnik, asistent

Povijest lingvističkih teorija i Uvod u povijest lingvističkih teorija:

Zimski ispitni rokovi:

2. veljače 2018. u 9.00 sati (B-005)
9. veljače 2018. u 9.00 sati (B-005)

Ljetni ispitni rokovi:

15. lipnja 2018. u 9.00 sati (A-113)
29. lipnja 2018. u 9.00 sati (A-113)
6. srpnja 2018. u 9.00 sati (A-113)

Jesenski ispitni rokovi:

7. rujna 2018. u 9.00 sati (B-005)
14. rujna 2018. u 9.00 sati (B-005)
21. rujna 2018. u 9.00 sati (B-005)

 

Prof. dr. sc. Vlasta Erdeljac / dr. Martina Sekulić Sović

Prepoznavanje riječi

Mentalni leksikon

Metode psiholingvističkih istraživanja 1

Metode psiholingvističkih istraživanja 2

 

Zimski ispitni rok:

1., 8. i 15. veljače  2018. u 12 sati, B003

Ljetni ispitni rok:

14., 21. i 28. lipnja  2018. u 12 sati, B003

Jesenski ispitni rok:

6., 13. i 20.  rujna u 12 sati, B003

 

Opća lingvistika

Uvod u opću lingvistiku

2., 9. i 16. veljače 2018. u 14 sati u A-113

  1. lipnja, 6. i 13. srpnja 2018. u 14 sati u A-113

7., 14. i 21. rujna 2018. u 14 sati u A-113

 

 

Dr. sc. Ivana Simeon

 

2., 9. i 16. veljače 2018. u 14 sati u A-113

  1. lipnja, 6. i 13. srpnja 2018. u 14 sati u A-113

7., 14. i 21. rujna 2018. u 14 sati u A-113

 

 

Doc. dr. sc. Krešimir Šojat

 

31.1., 7. i 14. veljače 2018

  1. i 27. 30. lipnja 2018.

5., 12. i 19. rujna 2018. u 14 sati u A-113

 

Dr. sc. Daniela Katunar

ZIMSKI:

30.01. u 10h, A113

6.02. u 10h, A113

13.02. u 10h, A113

 

LJETNI:

12.06. u 10h, A113

19.06. u 10h, A113

03.07. u 10h, A113

 

JESENSKI:

11.09. u 10h, A113

18.09. u 10h, A113

25.09. u 10h, A113

Doc. dr. sc. Božo Bekavac

Umjetni jezici

Odabrana poglavlja iz algebarske lingvistike

Prepoznavanje obavijesti u tekstu

Statističke metode u lingvistici

 

zimski ispitni rok:

 

30.01.2018. u 13 h, B-024 – 1. termin zimskog ispitnog roka za studente preddipl. i dipl. studija 15.02.2018. u 13 h, B-024 – 2. termin zimskog ispitnog roka za studente preddipl. i dipl. studija 22.02.2018. u 13 h, B-024 – 3. termin zimskog ispitnog roka za studente preddipl. i dipl. studija

 

 

ljetni ispitni rok:

12.06.2018. u 13 h, B-024 – 1. termin ljetnog ispitnog roka za studente preddipl. i dipl. studija 19.06.2018. u 13 h, B-024 – 2. termin ljetnog ispitnog roka za studente preddipl. i dipl. studija 27.06.2018. u 13 h, B-024 – 3. termin ljetnog ispitnog roka za studente preddipl. i dipl. studija

 

jesenski ispitni rok:

04.09.2018. u 13 h, B-024 – 1. termin jesenskog ispitnog roka za studente preddipl. i dipl. studija 18.09.2018. u 13 h, B-024 – 2. termin jesenskog ispitnog roka za studente preddipl. i dipl. studija 25.09.2018. u 13 h, B-024 – 3. termin jesenskog ispitnog roka za studente preddipl. i dipl. studija

 

Prof. dr. sc. Marko Tadić

(Algebarska lingvistika, Morfologija, Korpusna lingvistika, Jezične tehnologije)

srijedama u 11:00 u A113

Zimski rok: 31. siječnja, 7. i 21. veljače 2018.
Ljetni rok (1. dio): 13. i 20. lipnja, 4. srpnja 2018.
Ljetni rok (2. dio): 5., 12. i 26. rujna 2018

 

Prof. dr. sc. Mate Kapović

Fonologija/Ie. fonologija/Ie. morfologija (uz najavu na e-mail bar 24h prije)

 

sve SRI 15:30h A-113

 

7.2., 21.2.

13.6.,20.6.

12.9., 26.9.

 

 

Doc. dr. sc. Anita Skelin Horvat

ZIMSKI ROKOVI:

5.2. 2018.

12.2. 2018.

19.2.2018. sve u 10:00 u B-323

 

LJETNI:

11.6.2018.

25.6. 2018.

9.7.2018. sve u 10:00 u B-323

 

JESENSKI:

3.9.2018.

10.9.2018.

 

ZAVRŠNI ISPITI – Svi ispiti su u 12 sati u A-113.

Ljetni ispitni rok:

  1. lipnja i 31. kolovoza

 

Jesenski ispitni rok:

7., 14. i 21. rujna

 

 

 

 

Konzultacije profesora na lingvistici u zimskom semestru

Prof. dr. sc. Ida Raffaelli utorkom od 11 do 12 sati

Prof. dr. sc. Ranko Matasović  srijedom od 11 do 12 sati

Prof. dr. sc. Milorad Pupovac utorkom od 9.30 do 10.30 sati

Prof. Mislava Bertoša petkom od 10.30 do 11.30 sati

Prof. dr. sc. Marko Tadić srijedom od 10 do 11 sati

Prof. dr. sc. Mate Kapović srijedom od 18.30 do 19.30 sati

doc. dr. sc. Krešimir Šojat petkom 8.30 do 9.30

doc. dr. sc. Boško Bekavac četvrtkom od 15 do 16 sati

dr. sc. Ivana Simeon ponedjeljkom od 14.45 do 15.45 sati

dr. sc. Daniela Katunar utorkom od 11.30 do 12.30 sati

dr. sc. Martina Sekulić Sović četvrtkom od 12 do 13 sati

asistentica Matea Filko srijedom od 12 do 13 sati

asistent Davor Krsnik petkom od 8.00 do 8.45 te od 9.30 do 10.00 sati

asistentica Jana Jurčević  petkom od 11.30 do13.00 sati