Apulej na Evropskom festivalu grčkog i latinskog

Rimski autor II. st. po Kr. Apulej i njegov roman Metamorfoze (Zlatni magarac) tema su ovogodišnjeg Evropskog festivala grčkog i latinskog (Festival Européen Latin Grec). Zbog epidemije COVID-19 virusa festival će se održati od 2. do 7. lipnja – bio je planiran za kraj ožujka.

Apulej, inicijal s kraja četvrte i početka pete knjige

Inicijal iz rukopisa Apulejeva romana, ms. Vat. Lat. 2194, Biblioteca Apostolica Vaticana.

Festival uključuje javno čitanje Apulejevih Metamorfoza. U taj će se dio aktivnosti uključiti i studenti i profesori Sveučilišta u Zagrebu, s Odsjeka za klasičnu filologiju Filozofskog fakulteta i s Fakulteta hrvatskih studija.

Dijelovi četvrte knjige Apulejeva romana koje će čitati studenti latinskog našeg odsjeka dostupni su, u latinskom izvorniku i redigiranom prijevodu Albina Vilhara, na ovoj poveznici.

Ako se netko želi priključiti javnom čitanju Apuleja, neka se javi na e-mail adresu Nevena Jovanovića.