Colloquia Divina 3, 19. i 20. 10. 2018, Koper i Piran

Na ovogodišnjem, trećem po redu znanstvenom simpoziju Colloquia Divina, održanom u Kopru i Piranu 19. i 20. listopada, s Odsjeka za klasičnu filologiju sudjelovali su Petra Šoštarić, izlaganjem Kappusovi izvještaji iz Novog svijeta, i Neven Jovanović, izlaganjem Utješno pismo (1447) i svadbeni govor Karota Vitala iz Pirana, Troyes MS 1531. Cjelovit program simpozija nalazi se ovdje (PDF), a Primorske novice objavile su, osim najave, i osvrt na prvi dio izlaganja.

Piran, Institut za arheologiju i kulturnu baštinu Univerziteta na Primorskem

Na simpoziju su sudjelovali i kolege s Fakultete za humanistične študije Univerze na Primorskem, Osrednje knjižnice Srečka Vilharja, Sveučilišta u Zadru, ZRC SAZU, Inštituta za slovensko literaturo in literarne vede, Filozofske fakultete, Univerze v Ljubljani i Sveučilišta u Lodzu.