Donacija knjiga Veleposlanstva Helenske Republike

U četvrtak, 30. ožujka 2023., Nj.E. gđa Antonia Katzourou, veleposlanica Helenske Republike,  uručila je donaciju knjiga izv. prof. dr. sc. Domagoju Tončiniću, dekanu Filozofskoga fakulteta.

Na primopredaji knjiga sudjelovale su i doc. dr. sc. Petra Matović, zamjenica pročelnice Odsjeka za klasičnu filologiju, prof. dr. sc. Helena Tomas, Odsjek za arheologiju, nastavnici i studenti Katedre za grčki jezik i književnost, Željka Salopek, voditeljica Zbirke za klasičnu filologiju, te Anastasia Poulakida, kulturni ataše i predstojnica konzularnog ureda.

Donacija je vrijedan doprinos Zbirci za klasičnu filologiju u Knjižnici Filozofskoga fakulteta.

U sklopu studija starogrčkog jezika i književnosti studenti uče i moderni grčki jezik. Djela stare i moderne grčke književnosti okupljamo na 4. katu Knjižnice, u Zbirci za klasičnu filologiju. Uz nju se nalazi Grčki kutak, simbolično mjesto posvećeno grčkoj književnosti i kulturi te učenju novogrčkog jezika na Fakultetu. Namijenjen je studentima Fakulteta, ali i svima zainteresiranima za grčki jezik i kulturu.

Svi studenti Sveučilišta u Zagrebu, kao i svi drugi zainteresirani, mogu upisati novogrčki kao izborni kolegij.