Daily Archives: 01.10.2018.

Obavijest studentima jezično-prevoditeljskog smjera na diplomskom studiju

Studentima koji bi tijekom zimskoga semesta akad. god. 2018./2019. mogli imati manjak jezikoslovnih kolegija na jezično-prevoditeljskom smjeru diplomskog studija, preporučuju se sljedeći kolegiji iz fakultetske ponude s drugih odsjeka. Prije upisivanja željenog kolegija s drugih odsjeka studenti moraju predati molbu za upis određenog u tajništvo Odsjeka za južnoslavenske jezike i književnosti. Continue reading

Obavijesti za studente srbistike / Izborni kolegij Crnogorska književnost

1. Kolegij Morfosintaksa srpskog jezika ove će godine izvoditi vanjska suradnica prof. dr. Dijana Crnjak. Nastava će se izvoditi kumulativno (po nekoliko dana zaredom u više navrata tijekom semestra) – termini nastave bit će oglašeni pravovremeno na odsječkim stranicama. Za sve dodatne informacije studenti mogu kontaktirati docenticu Virnu Karlić.

1. Ove se akademske godine izvodi izborni kolegij Crnogorska književnost, koji je namijenjen svim studentima južne slavistike, a posebno se preporuča studentima prve godine srbistike u prvom semestru studija.

1. Redovna nastava iz kolegija Uvod u studij srpskog jezika, književnosti i kulturei Historija srpskog jezika kreće 15. listopada u redovnom terminu (8. listopad je neradan dan). Sva ostala redovna nastava kreće od 9. listopada.