Ljetna škola makedonskog jezika u Ohridu – produžen rok do 10.3.

Ljetna škola 50. Međunarodnog seminara makedonskog jezika, književnosti i kulture održava se u Ohridu od 17. lipnja do 2. srpnja 2017. Katedra za makedonski jezik i književnost raspolaže s dvije stipendije koje pokrivaju troškove seminara, smještaja (puni pansion) i ostalih aktivnosti uključenih u program. Zainteresirane studentice i zainteresirani studenti makedonskog jezika i književnosti (od 2. godine do diplomskog studija) mogu se prijaviti do 10. ožujka (produžen rok) na ibakovic@ffzg.hr

Prijava mora sadržavati kratak životopis, motivacijsko pismo (na makedonskom jeziku) i prijepis ocijena (naglasak će biti na ocjenama iz makedonističkih kolegija, a zatim i iz drugih kolegija u sklopu studija južnoslavenskih jezika i književnosti, a studenti diplomskog studija moraju priložiti i prijepis ocijena s preddiplomskog studija). Ovisno o broju zainteresiranih, prednost će imati studenti/ce viših godina. Za sve ostale informacije i prije prijave, svi zainteresirani mogu pisati Ivici Bakoviću.