Natječaj za” freemover” mobilnosti u programu CEEPUS – ljetni semestar 2017./18.

Otvoren je natječaj za „freemover“ mobilnosti u CEEPUS-u, za mobilnosti u ljetnom semestru tekuće akademske godine, sa krajnjim rokom za prijavu do 30. studenog 2017.( moguće je podnijeti prijave i nakon navedenog roka, no veća je vjerojatnost da će prijava biti potvrđena ako stigne do kraja studenog ili barem na samom početku prosinca).

Na natječaju za „freemover“ mobilnosti moguće je podnijeti prijavu i ostvariti mobilnost na ustanovu s kojom  matična ustanova (FFZG) nije u CEEPUS mreži, niti ima prethodno potpisani ugovor o međuinstitucionalnoj suradnji.

Na natječaj se mogu prijaviti studenti i doktorandi svih javnih visokih učilišta u Republici Hrvatskoj, na sva strana visoka učilišta u nekoj od zemalja koje sudjeluju u CEEPUS-u.

Studenti podnose prijavu u sljedećim kategorijama:

1. Student – za semestralne mobilnosti, razdoblje mobilnosti najmanje tri mjeseca
  2. Short Term Student – mobilnosti u svrhu pisanja završnog rada ili istraživanja – za razdoblje mobilnosti od 1 do 3 mjeseca

Prilikom ispunjavanja online prijave, studenti trebaju učitati dodatnu dokumentaciju u sustav CEEPUS-a (prihvatno pismo strane ustanove te 2 pisma preporuke matične ustanove).

OBRASCI za svu dodatnu dokumentaciju dostupni su na stranici CEEPUS-a. Natječaj je objavljen na mrežnim stranicama AMPEU, a prijave se podnose putem platforme CEEPUS-a, www.ceepus.info.

U slučaju dobivanja stipendije, Nacionalni ured za CEEPUS u Hrvatskoj vrši djelomični ili potpuni povrat putnih troškova nakon ostvarene mobilnosti prema proceduri objavljenoj ovdje (uz napomenu kako će trenutno važeća procedura za povrat putnih troškova biti izmijenjena u narednom razdoblju, no i dalje ćemo vraćati putne troškove odlaznim stipendistima.)

Za sva dodatna pitanja ili savjetovanje u svezi prijave na natječaj zainteresirani kandidati se mogu obratiti na: ceepus@mobilnost.hr .