Poziv na konferenciju Integracijski procesi većine i manjine u etnički mješovitim zajednicama

Poštovane kolegice i kolege, studenti južnoslavenskih jezika i književnosti,

srdačno vas pozivamo na završnu konferenciju projekta Integracijski procesi većine i manjine u etnički mješovitim zajednicama: Uloga međuetničkog kontakta, percipirane prijetnje i socijalnih normi (IntegraNorm), voditeljice prof. dr. sc. Dinke Čorkalo Biruški, koji je financirala Hrvatska zaklada za znanost, a održava se pod pokroviteljstvom Savjeta za nacionalne manjine Vlade Republike Hrvatske i Ministarstva znanosti i obrazovanja. Na konferenciji ćemo predstaviti prve rezultate znanstvenoistraživačkog projekta u kojem su sudjelovali učenici i roditelji škola u kojima se nastava odvija na hrvatskom, češkom, mađarskom, srpskom i talijanskom jeziku, u četiri višeetničke zajednice u Hrvatskoj.

Konferencija će se održati u petak, 8. ožujka 2019., u Zagrebu, u konferencijskoj dvorani knjižnice Filozofskog fakulteta (2. kat), od 10,30 do 14,00 sati.

Program konferencije