Proučavati grčki – posjet I. gimnaziji u Varaždinu

U okviru projekta popularizacije znanosti 365 zašto – 365 zato, koji provodi Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, a financira Ministarstvo znanosti i obrazovanja RH, nastavnici Odsjeka za arheologiju, Odsjeka za informacijske i komunikacijske znanosti, te Odsjeka za klasičnu filologiju održali su u varaždinskoj I. gimnaziji predstavljanje struka koje postoje na Filozofskom, a u školskim su programima rjeđi nastavni predmeti, ili čak i nisu prisutni kao samostalni skup znanja i izazova.

Uz kolege s arheologije i muzeologije, Neven Jovanović s Odsjeka za klasičnu filologiju predstavio je grčki jezik i kulturu, u ukupnosti njegove povijesti od Homera do Varoufakisa, kao poticaj na razmišljanje, upoznavanje i istraživanje. Zahvaljujemo se na podršci i susretljivosti upravi i profesorima I. gimnazije, osobito profesorici latinskog Ivani Vitez.

365 ff - vž

FF – popularizacija društvenih i humanističkih znanosti, I. gimnazija Varaždin

Slajdovi koji su pratili predavanje nalaze se ovdje: 201812-365zasto-vz.