Teme i rokovi za završni rad u ak. god. 2023./2024.

– Katedra za hispanske književnosti

1. dr. sc. Gordana Matić: Elementos fantásticos en Aura de Carlos Fuentes
  2. dr. sc. Gordana Matić: Últimas tendencias en la literatura hispanoamericana: el ejemplo de de repente, un ángel de Jaime Bayly
  3. dr. sc. Maja Zovko: Novela española de los años sesenta: Últimas tardes con Teresa

– Katedra za španjolski jezik

1. dr. sc. Maša Musulin: Calcos sintácticos condicionados por la influencia del inglés (en el doblaje)
  2. dr. sc. Maša Musulin: Comparación de la microestructura de tres diccionarios de su elección
  3. dr. sc. Bojana Mikelenić: El predicado nominal: un análisis basado en corpus
  4. dr. sc. Bojana Mikelenić: Valores y usos de la partícula se: un análisis basado en corpus
  5. dr. sc. Bojana Mikelenić: El complemento de régimen preposicional en la lengua española: un análisis basado en corpus
  6. dr. sc. Bojana Mikelenić: El superlativo absoluto: un análisis basado en corpus
  7. dr. sc. Bojana Mikelenić: Las construcciones impersonales en español: un análisis basado en corpus

NAPOMENA: U slučaju manjeg broja studenata blokirat će se izbor posljednje teme svake mentorice. U slučaju većeg broja studenata svaka mentorica dodat će jednu temu.

Studenti koji su s mentoricom već dogovorili temu ne sudjeluju u odabiru teme putem Omege.

Odabir teme

Teme za završni rad moći će se odabrati na Omegi na kolegiju „Završni rad na studiju Španjolskog jezika i književnosti“ (lozinka za upis kolegija: zavrsni), od ponedjeljka, 29. siječnja u 20 sati do četvrtka, 01. veljače u 23.59.

Završni rad mogu odabrati studenti koji su u tekućoj akademskoj godini u 6. semestru u ISVU upisali sve obvezne kolegije (Afirmacija hispanskoameričke književnosti u svijetu; Uvod u semantiku, Metodologija znanstvenog rada, Španjolski jezik 6 i Usmeno i pismeno izražavanje 5) i oni studenti koji su u 6. semestru tekuće akademske godine upisali zaostale obvezne kolegije.

Rokovi za izradu završnog rada

Temu završnog rada treba izabrati NAJKASNIJE do 01.02.2024, a do 10.02.2024. treba se javiti mentorici putem maila.

Koncept rada (sadržaj koncepta dogovoriti s mentoricom) treba predati NAJKASNIJE do 08.03.2024.

Prvu verziju rada treba predati NAJKASNIJE do 10.05.2024.

Završnu verziju rada treba predati NAJKASNIJE do 05.07.2024. Nakon što mentorica odobri i ocjeni rad, student ga predaje stranom lektoru koji daje ocjenu iz jezika te se tako formira konačna ocjena.