Početak nastave u akademskoj godini 2020/2021

Poštovani kolege, studenti preddiplomskog i diplomskog studija grčkog, odnosno latinskoga,

nastava u zimskom semestru akademske godine 2020./2021. održavat će se, kao što ste svjesni, u rizičnim epidemiološkim uvjetima zbog pandemije koronavirusa. Studiji grčkog i latinskog imaju na kolegijima male grupe i zbog toga ćemo s nastavom početi uživo u dvorani A208 (i nekoliko drugih dvorana), prema objavljenom rasporedu. Nastava za sve godine preddiplomskih i diplomskih studija grčkog, odnosno latinskoga osim za prvu godinu (za brucoše nastava počinje nakon orijentacijskog tjedna – o tome slijedi posebna obavijest) počinje 12. listopada 2020.

Studenti i nastavnici pridržavat će se epidemioloških mjera, o čemu će vas nastavnici obavijestiti na prvom susretu. Nadalje, ako netko od studenata ulazi u visokorizičnu skupinu (vidi preporuke HZJZ) pa nastavu ne može pratiti uživo u dvorani, molim neka se odmah javi elektronskom poštom pročelniku odsjeka (neven.jovanovic@ffzg.unizg.hr). Također, dođe li na fakultetu do zaraze, zbog dvopredmetnih studija vjerojatno će sva nastava morati biti održavana “na daljinu”. I za to ćemo se pripremiti, iako u nadi da ta situacija neće iskrsnuti.

Imat ćemo na odsjeku još nekoliko novosti i uputa radi lakše, kvalitetnije i brže komunikacije, o tome ćete biti obaviješteni u prvom tjednu nastave.

Premda nas očekuje rad u uvjetima koji blago podsjećaju na Tukidida i Lukrecija, nadamo se da ćemo i ove kao i svih dosadašnjih godina uspješno i s užitkom čitati naše raznolike i inspirativne Grke i Rimljane.

Srdačno,

Neven Jovanović
pročelnik Odsjeka za klasičnu filologiju

[IZMJENA 24. rujna 2020: ispravljen datum početka nastave za sve godine i usklađen s obavijestima uprave.]