Dnevni arhivi: 16/02/2017

Poziv studentima rumunjskog jezika na volontiranje sa EVS volonterkom iz Rumunjske

Dragi studenti i studentice rumunjskog jezika,
Krugovi – Centar za edukaciju, savjetovanje i humanitarno djelovanje Vas poziva na volontiranje sa Adrianom – EVS volonterkom Krugova iz Rumunjske. Naime, Adriana je u Hrvatskoj idućih 6 mjeseci, te joj je potrebna osoba koja će s njom učiti hrvatski jezik. Učenje hrvatskog, rumunjskog i engleskog zajedničkim snagama.
Pomaganjem drugima, istovremeno pomažemo i sebi te širimo koncentrične krugove mudrosti i ljubavi na one kojima je potrebno.
Družimo se, zajednički učimo i rastemo kako bi pomogli našim korisnicima i volonterima. Više o nama možete saznati na www.krugovi.hr.
Molimo da se svi zainteresirani jave na e-mail: info@krugovi.hr
Veselimo se Vašem odazivu.

Srdačno i vedro,

predsjednica Centra:
Ivana Grabar, prof.pedagogije,
integrativni gestalt terapeut

Poziv na predavanje “Rudolf Steiner i ideje Francuske revolucije kroz koncepciju tročlanog društva”

Dragi članovi i prijatelji HUSFV,

Pozivamo sve zainteresirane da nam se pridruže na predavanju

Rudolf Steiner i ideje Francuske revolucije kroz koncepciju tročlanog društva
u četvrtak, 16. veljače 2017. u 18h
u prostorima Medijateke Francuskog Instituta, Preradovićeva 5.

Predavačica je dr. sc. Romana Lekić, pomoćnica dekana na Edward Bernays
Visokoj školi za komunikacijski menadžment u Zagrebu.
Veselimo se vašem dolasku!

Sadržaj predavanja:

1. Rudolf Steiner, začetnik antropozofije
  2. Trostruki društveni organizam – obnova države i ustroja društva

Pojačanje na Bernaysu: dr. sc. Romana Lekić imenovana na poziciju pomoćnice dekana

Stručnjakinja za područje upravljanja doživljajem pridružila se akademskom timu Bernaysa s ciljem dodatnog unaprjeđenja studijskih programa i postojećeg modela obrazovanja.

Dr. sc. Romana Lekić usavršavala se kao znanstvenica kroz doktorski studij kulturne antropologije te stručnu edukaciju za dramskog, plesnog i art pedagoga. Dugo godina radila je kao prodekanica za razvoj i predstojnica katedre turizma na Veleučilištu VERN’ u Zagrebu, gdje je bila i nositeljica mnogobrojnih kolegija te voditeljica odjela za permanentno obrazovanje i obrazovanje odraslih. Dr. sc. Lekić na Bernaysu je zaposlena kao pomoćnica dekana te predavačica, a nositeljica je kolegija iz područja odnosa s javnošću u turizmu i odnosa s javnošću u kulturi.

Predaje kao gostujući profesor u Sloveniji i Crnoj Gori te drži predavanja, treninge i seminare o temama osobnog razvoja, kreativnosti, kreativnog vodstva i nenasilne komunikacije, transformacijskog leadershipa i grupne dinamike. Dugi niz godina radi kao trener i konsultant za područje turizma i kulture i ključni je ekspert na mnogobrojnim europskim projektima i suradnik Hrvatske turističke zajednice, Ministarstva turizma, Udruge hrvatskih turističkih agencija te mnogobrojnih razvojnih agencija u Hrvatskoj i inozemstvu. U svome pedagoškom radu kombinira art terapiju i terapiju bojama, Gestalt terapiju i plesnu praksu koja uči kako biti uzemljen, centriran, mekan, prisutan, fasciniran za vrijeme promjena.

„Promjena je uvijek dobrodošla. U okruženju kao što je Bernays, koje potiče kreativnost i stvaranje novih iskustava, vjerujem da ću svojim radom pridonijeti dugoročnom razvoju ovog visokog učilišta i omogućiti studentima da se dodatno angažiraju u različitim edukativnim i kreativnim projektima. Oduvijek sam bila jedna od onih koja potiče druge da probude odnos sa svojim srcem, slobodu i kreativnost kretanja emocija. Taj sam dio implementirala i u svoje dosadašnje iskustvo, a temeljne ljudske vrijednosti koje želim prenijeti studentima su istina, mir, nenasilje te uvažavanje i poštivanje svih.“, istaknula je dr. sc. Romana Lekić.