Dnevni arhivi: 25/03/2019

Obavijest o natječaju za ljetnu školu

Obavijest o natječaju za ljetnu školu Romance Languages and Cultures in Past, in Present and in Future u okviru mreže FISH CEEPUS (Krakov, 24. travnja 2019. do 1. svibnja 2019.). S obzirom da na vrlo kratak rok za prijavu u slučaju da do predviđenoga roka ne uspijete sakupiti svu potrebnu dokumentaciju, javite se odsječkim CEEPUS koordinatoricama.

NATJEČAJ_LJETNA ŠKOLA_KRAKOW2

Venez découvrir de nouveaux ateliers à l’Institut français de Croatie !

Padam padam !

Atelier de chansons françaises

L’Institut français de Croatie vous invite à découvrir et à chanter toute la chanson française, des grands classiques aux nouvelles révélations ! Ici, la chanson est reine et chacun y va de sa voix. Grave, aigüe, enrouée, fluette ou rauque, peu importe, c’est l’enthousiasme qui compte. Avec sa guitare et son accordéon, le musicien – interprète Fred Lanz vous fera chanter et découvrir l’univers artistique des artistes francophones d’hier et d’aujourd’hui.
Rendez-vous vendredi 22 mars à 18h à l’IFC ! Avec le fameux “Je Veux” de Zaz et “Je suis mille” de Clarika à découvrir sur Culturethèque.

Tous publics
Tarifs 20 kn (adhérents IFC) / 40 kn
Institut français de Croatie, Preradovićeva 5, Zagreb
22.03.2019. et 28.03.2019., 18h00 – 18h45
Inscriptions : radionice@institutfrancais.hr ou sur place

Padam padam!
Radionica francuske šansone
Francuski institut u Hrvatskoj Vas poziva da otkrijete i pjevate francuske pjesme, od velikih klasika do novih otkrića! Ovdje kraljuje pjesma i svatko doprinosi svojim glasom. Dubokim, visokim, promuklim, tankim ili hrapavim, nije važno, važan je entuzijazam. Kroz pjesmu ćete, u pratnji gitare i harmonike glazbenika-izvođača Freda Lanze, otkriti umjetničke svjetove nekadašnjih i sadašnjih frankofonskih umjetnika.
Susret je u petak 22. ožujka u 18 sati u Francuskom institutu! Uz slavnu Zazinu « Je Veux » i Clarikinu « Je suis mille » koje možete pronaći na Culturethèque.

Otvoreno za sve

Cijena: 20 kn (za članove Francuskog instituta) / 40 kn

Francuski institut u Hrvatskoj, Preradovićeva 5, Zagreb

22.03.2019. i 28.03.2019., 18.00 – 18.45 sati

Prijave na: radionice@institutfrancais.hr ili na licu mjesta

*******

Atelier « Musique dans mon quartier »

Le mardi 26 mars à 18h00 et le samedi 30 mars à 11h30, l’Institut français de Croatie et Muzički Biennale Zagreb vous invitent à un atelier « Musique dans mon quartier ».

Un concert modéré, interactif et divertissant de la musique contemporaine pour les enfants // Ana Batinica et Aleksandar Jakopanec.

Nous vous invitons au concerts modérés, interactifs et divertissants de Ana Batinica et Aleksandar Jakopanec, organisés par la Jeunesse Musicale Croate avec le soutien de Euro-Unit Croatia et de LION STYLE, en collaboration avec l’Institut français de Croatie.

Le duo de jeunes musiciens talentueux, Ana Batinica à la flûte et Aleksandar Jakopanec à la viole et la guitare électrique, revisiteront les œuvres musicales du XX et XXIe siècle, vous feront découvrir la vie des musiciens, vous expliqueront ce qu’est la musique contemporaine, ce qu’elle peut être et pourquoi ils l’aiment.

Tous publics à partir de 6 ans
Entrée gratuite
Lieu : Institut français de Croatie, Preradovićeva 5, Zagreb
26.03.2019. à 18h00
.2019. à 11h30
Inscriptions : radionice@institutfrancais.hr ou sur place

Radionica « Glazba u mom kvartu »
Francuski institut u Hrvatskoj i Muzički Biennale Zagreb vas pozivaju na radionicu « Glazba u mom kvartu » u utorak, 26. ožujka u 18.00 sati i u subotu, 30. ožujka u 11.30 sati.
Moderirani, interaktivni i zabavni koncert suvremene glazbe za velike malene // Ana Batinica i Aleksandar Jakopanec.
Pozivamo vas na moderirane, interaktivne i zabavne koncerte Ane Batinice i Aleksandra Jakopanca u organizaciji Hrvatske glazbene mladeži, uz potporu Euro-Unit Croatia i LION STYLE-a te u suradnji s Francuskim institutom u Hrvatskoj.
Mladi talentirani duo Ana Batinica (flauta) i Aleksandar Jakopanec (viola i električna gitara) izvest će glazbena djela 20. i 21. stoljeća, i otkriti vam kako izgleda život glazbenika, objasniti što je to suvremena glazba, kakva sve ona može biti i zašto je vole.

Otvoreno za sve od 6+
Ulaz besplatan