Daily Archives: 12.10.2017.

Nastava iz bugarske književnosti i jezika 18.10.

18.10. iznimno će se nastava iz Jezičnih vježbi bugarskog jezika 3 i Bugarske književnosti 19. stoljeća održavati u zamijenjenim terminima. Tako će se nastava iz Bugarske književnosti 19. stoljeća održavati u terminu od 11 do 12:30 u A 302, a Jezične vježbe iz bugarskog jezika 3 će se održavati u terminu od 17:00 do 18:30 u A 302.

Obavezna prijava na kolegij Tjelesna i zdravstvena kulture (TZK)

Obavezna prijava na kolegij Tjelesna i zdravstvena kulture (TZK) odnosi se na studente/ice koji su dužni pohađati obaveznu nastavu TZK-a i vrši se isključivo elektronski, putem sustava OMEGA, u vremenskom periodu od ponedjeljka 9. 10. 2017. u 00.05h do petka 13. 10. 2017. u 23.55h. U svrhu prijave na kolegij ponajprije je, dakako, potrebno pristupiti sustavu OMEGA, potom u odgovarajuću bazu podataka unijeti osobni AAI@EduHr elektronički identitet, zatim na popisu e-kolegija valja pronaći Tjelesna i zdravstvena kultura s nazivom TZK17, kliknuti na upis u kolegij i upisati lozinku tzk17, potom temeljito pročitati upute i redovito pratiti forum Obavijesti te realizirati upis. Sve relevantne informacije o izvedbi nastave TZK-a za studente/ice 1. i 2. godine preddiplomskog studija, odnosno polaznike/ce ovog kolegija u zimskom semestru akad. god. 2017./18., dostupne su putem sustava učenja na daljinu OMEGA, i u PREZENTACIJI kojoj se može pristupiti putem poveznice dostupne OVDJE.

POZIV NA PREDAVANJE PROF. RAYA JACKENDOFFA

Srdačno pozivamo sve zainteresirane na predavanje profesora Raya Jackendoffa, pod naslovom What can you say without syntax? A hierarchy of grammatical complexity.  Predavanje će se održati 18. listopada 2017. u Vijećnici Filozofskog fakulteta u 14.00 sati u organizaciji Odsjeka za južnoslavenske jezike i književnosti i projekta Hrvatske zaklade za znanost ”Modeliranje mentalne gramatike hrvatskoga: ograničenja informacijske strukture”. Detalji pod opširnije. Continue reading