Daily Archives: 04.10.2017.

Obavijest studentima prve godine – književni kolegiji

Književni kolegiji u 1. i 2. semestru studija održavaju se prema sljedećem rasporedu:

• Uvod u studij bugarskog jezika, književnosti i kulture – samo u ljetnom semestru
  • Uvod u povijest makedonske književnosti i kulture – i u zimskom i u ljetnom semestru
  • Osnove slovenske književnosti – i u zimskom i u ljetnom semestru
  • Uvod u studij srpskog jezika, književnosti i kulture – samo u zimskom semestru

Ovisno o odabranoj kombinaciji, studenti/ce upisuju u svakom semestru po jedan od navedenih kolegija.

Kolegij Slovenski jezik 5

U ovoj akademskoj godini u ponudi je kolegij Slovenski jezik 5. Na nastavi ćemo razgovarati, gledati kratke filmove i pisati različite tekstove. U prvom redu vježbat ćemo usmeno izražavanje uz upoznavanje slovenske kulture. Kolegij mogu upisati svi studenti koji su položili ispit iz jezičnih vježbi iz slovenskog 4 (JV4).

Upis izbornih kolegija za studente 3. godine

Studenti treće godine koji žele upisati izborne kolegije Prevodilački bugaristički seminar (šifra: 60846) i Slovenski jezik 5 (šifra: 87021) trebaju to učiniti ručno u referadi, uz navođenje šifre kolegija.

Uvod u južnoslavensko jezikoslovlje

Kolegij Uvod u južnoslavensko jezikoslovlje održavat će se petkom u dvije skupine. Mole se studenti da na prvo predavanje (13. listopada) dođu prema sljedećem rasporedu:

• od 8 do 9.30 od A do M
  • od 8.45 do 10.15 od N do Ž