Dnevni arhivi: 05/10/2020

Obavijest studentima portugalskog jezika i književnosti

Nastava više lektorice Ane Ille Horvat održavat će se prema rasporedu:

Vokabularni dio kolegija “Portugalski jezik 1” održavat će se na fakultetu prema rasporedu: ponedjeljak,

1. grupa, 8 00 – 9 30, A -218

2. grupa, 9 30 – 11 00 , D – 1

Nastava vokabularnog dijela kolegija “Portugalski jezik 3” održavat će se preko Big Blue Buttona na Omegi, srijedom, 1. grupa: od 11 00 do 12 30; 2. grupa, od 12 30 do 14 00. Lozinka kolegija:  ptiii21

Nastava vokabularnog dijela kolegija “Portugalski jezik 5”, održavat će se preko Big Blue Buttona na Omeg, srijedom, 1. grupa od 8 00 do 9 30, 2. grupa od 9 30 do 11 00. Lozinka kolegija: ptv21

Nastava kolegija “Vokabular, čitanje i tumačenje portugalskih književnih tekstova 1” održavat će se preko Big Blue Buttona na Omegi. ponedjeljkom od 11 00 do 12 30. Lozinka kolegija: vokab21,

OBAVIJEST O ODRŽAVANJU NASTAVE I KONZULTACIJA – dr.sc. Dražen Varga, red.prof.

U zimskom semestru 2020./21. sva će se nastava održavati na daljinu, preko sustava Omega, korištenjem aktivnosti BigBlueButton. Počinje 12. listopada, odvijat će se u realnom vremenu (prema  rasporedu) i obuhvaćati SVE elemente normalne, kontaktne nastave.

UVOD U FRANCUSKU SINTAKSU

ponedjeljak, 18.30 – 20.00 – predavanja, obije grupe
utorak, 15.30 – 17.00 – seminar, I. grupa
utorak, 17.00 – 18.30 – seminar, II. grupa
Lozinka za studente na e-kolegiju glasi:
Uvod u francusku sintaksu: frasin20

ROMANSKI JEZICI I VULGARNI LATINITET

ponedjeljak, 17.00 – 18.30
Lozinke za studente na e-kolegijima glase:
Romanski jezici i vulgarni latinitet (španjolski): vulspa20
Romanski jezici i vulgarni latinitet (portugalski): vulport20
Romanski jezici i vulgarni latinitet (francuski): vulfra20
Romanski jezici i vulgarni latinitet (rumunjski): vulrum20

Radi jednostavnosti, sesije će biti otvarane u okviru e-kolegija Romanski jezici i vulgarni latinitet (francuski), vulfra20 pa molim sve studente ostalih studija (španjolski, portugalski, rumunjski) da osim svoga upišu i taj e-kolegij.

KONZULTACIJE

utorak, 14.00 – 15.30
Sesije će biti otvarane u okviru e-kolegija Uvod u francusku sintaksu, frasin20 pa molim sve studente koji žele na konzultacije da se prijave na taj e-kolegij.

Natječaj za studentske predstavnike na katedri za Rumunjski jezik i književnost

Raspisuje se natječaj za studentske predstavnike na katedri za Rumunjski jezik i književnost. Kandidature za više godine zaprimaju se od 5.10. do 11.10. u 23:59, a za studente prve godine preddiplomskog studija od 5.10. do 25.10. u 23:59. Molimo zainteresirane studente i studentice da kandidature pošalju na mail dežurnog odsječkog koordinatora za studentske izbore (zfegic@ffzg.hr). Kandidature moraju sadržavati: ime i prezime, studijsku grupu na kojoj se kandidiraju, godinu studija, funkciju za koju se kandidiraju (predstavnik ili zamjenik), broj mobitela i e-mail adresu.

Izbori za studentske predstavnike provodit će se preko e-kolegija na Omegi koji će biti otvoreni specifično radi provođenja izbora. Na web-stranici odsjeka bit će objavljeni datumi provođenja izbora za svaku određenu godinu, uz naslov e-kolegija, a studenti te godine trebaju se samostalno upisati u taj e-kolegij. Prije početka izbora provjerit će se jesu li studenti koji su upisani u kolegij studenti te godine te će se s početkom izbora zaključati upis kolegija. Izbori će trajati 48 sati tijekom kojih studenti trebaju izabrati dvije od ponuđenih opcija, jednu za predstavnika, i jednu za zamjenika.

Za sva daljnja pitanja u vezi studentskih izbora, molimo da se javite odsječkom koordinatoru za izbore (zfegic@ffzg.hr).

Natječaj za studentske predstavnike na studiju Francuskog jezika i književnosti

Raspisuje se natječaj za studentske predstavnike na studiju Francuskog jezika i književnosti. Kandidature za više godine zaprimaju se od 5.10. do 11.10. u 23:59, a za studente prve godine preddiplomskog studija od 5.10. do 25.10. u 23:59. Molimo zainteresirane studente i studentice da kandidature pošalju na mail dežurnog odsječkog koordinatora za studentske izbore (sbakota1@gmail.com). Kandidature moraju sadržavati: ime i prezime, studijsku grupu na kojoj se kandidiraju, godinu studija, funkciju za koju se kandidiraju (predstavnik ili zamjenik), broj mobitela i e-mail adresu.

Za sva daljnja pitanja u vezi studentskih izbora, molimo da se javite odsječkom koordinatoru za izbore (sbakota1@gmail.com).

Obavijest o održavanju nastave dr. sc. Bogdanke Pavelin Lešić, red. prof.

Nastava dr. sc. Bogdanke Pavelin Lešić, red. prof., u ZS ak. god. 2020/2021. održavat će se mješovito.
Nastava počinje 12. 10., odnosno 13. 10. na Fakultetu u dvorani prema rasporedu:
Značajni tekstovi moderne francuske lingvistike 1: ponedjeljak 12,30h-14h promjena prostorije: A107!
Posturomimogestualnost: vidljivi dio multimodalnog iskaza: ponedjeljak 14-15,30h promjena prostorije A107!
Francuska lingvistika 1: Grupa 1 utorak 9,30-11h A218
Grupa 2 utorak 11-12,30h A218

Natječaj za studentske predstavnike na studiju Portugalski jezik i književnost

Raspisuje se natječaj za studentske predstavnike na studiju Portugalski jezik i književnost. Kandidature za više godine zaprimaju se od 5.10. do 11.10. u 23:59, a za studente prve godine preddiplomskog studija od 5.10. do 25.10. u 23:59. Molimo zainteresirane studente i studentice da kandidature pošalju na mail dežurnog odsječkog koordinatora za studentske izbore (vlatkogretic2000@gmail.com). Kandidature moraju sadržavati: ime i prezime, studijsku grupu na kojoj se kandidiraju, godinu studija, funkciju za koju se kandidiraju (predstavnik ili zamjenik), broj mobitela i e-mail adresu.

Za sva daljnja pitanja u vezi studentskih izbora, molimo da se javite odsječkom koordinatoru za izbore (vlatkogretic2000@gmail.com).