Dnevni arhivi: 06/10/2020

OBAVIJEST STUDENTIMA DIPLOMSKOG STUDIJA ŠPANJOLSKOG JEZIKA I KNJIŽEVNOSTI, PREVODITELJSKI SMJER

Nastava na Prevoditeljskom smjeru održavat će se na sjedeći način:

Prijevodne vježbe španjolskog jezika 1 – online, u vrijeme predviđeno po rasporedu
Prijevodne vježbe španjolskog jezika 3:
lektorica Branka Oštrec – utorak, 18.30 – online
strana lektorica – četvrtak, 12:30, A217 – mješovito
Teorija prevođenja – online, u vrijeme predviđeno po rasporedu
Institucije EU, Španjolske i Hrvatske – online, u vrijeme predviđeno po rasporedu.

Mole se studenti da se za gore navedene kolegije jave na bostrec@ffzg.hr do 9. listopada 2020.

Kolegij Prevođenje književnih tekstova održat će se u skladu s objavljenom obavijesti predmetnih nastavnica.

Obavijest studentima 2. i 3. godine preddiplomskog studija španjolskog jezika i književnosti

U prvom tjednu nastave, od 12. do 16. listopada 2020., dogovori sa studentima će se odvijati u skladu s predviđenim rasporedom (dan, sat i predavaonica), ali će se jedan broj kolegija odvijati putem platforme Big Blue Button. U nastavku je detaljnija obavijest o tome:

DRUGA GODINA

Suvremena španjolska sintaksa 1: online, profesorica će stupiti u kontakt sa studentima
Španjolski jezik 3:
grupa 1: u predavaonici predviđenoj po rasporedu
grupa 2: sri 11:00-12:30 online, profesorica će stupiti u kontakt sa studentima; pet 09:30-11:00 u predavaonici predviđenoj po rasporedu
grupa 3: u predavaonici predviđenoj po rasporedu
Usmeno i pismeno izražavanje 2: online, profesorica će stupiti u kontakt sa studentima
Vokabular, čitanje i tumačenje španjolskih tekstova 3: online, profesor će stupiti u kontakt sa studentima
Zlatni vijek španjolske književnosti: online, profesorica će stupiti u kontakt sa studentima

TREĆA GODINA

Hispansko-američka književnost i europska periodizacija (XVI. – XIX. st.):
Predavanja: u predavaonici predviđenoj po rasporedu
Seminar: online, profesorica će stupiti u kontakt sa studentima
Španjolska leksikologija i leksikografija: online, profesorica će stupiti u kontakt sa studentima
Prijevodne vježbe 1: online, profesorica će stupiti u kontakt sa studentima
Španjolski jezik 5: u predavaonici predviđenoj po rasporedu
Usmeno i pismeno izražavanje 4: online, profesorica će stupiti u kontakt sa studentima

Obavijest studentima prve godine preddiplomskog studija španjolskog jezika i književnosti

Nastava će se odvijati na sljedeći način:

Kultura i civilizacija hispanskoga svijeta (Španjolska): mješovita nastava
Španjolski jezik 1: Predavanje: online; Vježbe: uživo
Izgovor i pravopis španjolskog jezika: mješovita nastava
Vokabular, čitanje i tumačenje španjolskih tekstova 1: mješovita nastava

Studenti će na sastanku u petak, 9. listopada 2020. u 16.30 sati u D7 dobiti sve dodatne informacije.

OBAVIJEST STUDENTIMA DIPLOMSKOG STUDIJA ŠPANJOLSKOG JEZIKA I KNJIŽEVNOSTI, SMJER ZNANSTVENI, MODUL LINGVISTIKA

Nastava na diplomskom studiju znanstvenog smjera modul lingvistika, u tjednu od 12. do 16. listopada, održavat će se na sljedeći način:

Prof. dr. sc. Dražen Varga – online (profesor će stupiti u kontakt sa studentima)
Doc. dr. sc. Gorana Bikić Carić u učionici (prema rasporedu)
Dr. sc. Maša Musulin – online (profesorica će stupiti u kontakt sa studentima)
Izv. prof. dr. sc. Anita Skelin Horvat – u učionici (prema rasporedu)

OBAVIJEST STUDENTIMA 2. GODINE DIPLOMSKOG STUDIJA ŠPANJOLSKOG JEZIKA I KNJIŽEVNOSTI – PREVODITELJSKI SMJER – kolegij Prevođenje književnih tekstova

U prvom tjednu nastave, od 12. do 16. listopada 2020., dogovori sa studentima će se odvijati u skladu s predviđenim rasporedom (vježbe s prof. dr. sc. Mirjanom Polić Bobić, utorak, 13.15-14.45,  u A-116, a s dr. sc. Gordanom Matić, srijeda, 14.00-15.30, u A-116).  Budući da je predviđeno da se nastava odvija u A-116, prvih 5 studenata po abecedi imat će dogovor prvih 45 minuta, a preostalih 5 sljedećih 45 minuta.

OBAVIJEST STUDENTIMA DIPLOMSKOG STUDIJA ŠPANJOLSKOG JEZIKA I KNJIŽEVNOSTI, SMJER ZNANSTVENI, MODUL KNJIŽEVNOST

1. godina diplomskog studija

*Novi hispanskoamerički roman* (predavanje) – nastava u predviđeno vrijeme u predviđenoj predavaonici
*Octavio Paz i Jorge Luis Borges* – predavanje koje je na rasporedu 15. listopada neće se održati zbog službene spriječenosti profesorice, a sljedeće predavanje, na rasporedu 22. listopada, održat će se u predavaonici.
*Novi hispanskoamerički roman* (seminar) – nastava u predviđeno vrijeme u predviđenoj predavaonici
* Octavio Paz i Jorge Luis Borges* (seminar) – nastava u predviđeno vrijeme u predviđenoj predavaonici

1. godina diplomskog studija

*Književnost srednjeg vijeka* – nastava u predviđeno vrijeme u predviđenoj predavaonici
*Suvremena hispanskoamerička minifikcija* – nastava u predviđeno vrijeme u predviđenoj predavaonici
*Libro de Buen Amor – čitanje i komentar teksta* – nastava će se održati online u predviđeno vrijeme preko BigBlueButtona. Nastavnica će prethodno upisati studente na navedeni kolegij na Omegi.
U idućim danima bit će poslane detaljne upute elektronskom poštom.

Obavijest o održavanju nastave dr. sc. Darje Damić Bohač Viša lektorica

Dr. sc. Darja Damić Bohač izvodit će predavanja iz kolegija Francuski jezik 7 i Francuski jezik 9 (DIPLOMSKI STUDIJ FRANCUSKOG JEZIKA I KNJIŽEVNOSTI) na daljinu u realnom vremenu prema objavljenom rasporedu.
Mole se studenti navedenih kolegija da se jave do petka 9. listopada 2020. na ddbohac@ffzg.hr

Molimo studente PREDDIPLOMSKOG STUDIJA FRANCUSKOG JEZIKA I KNJIŽEVNOSTI koji su upisali kolegij Francuski jezik 5 da se do petka 9. listopada 2020. jave višoj lektorici dr. sc. Darji Damić Bohač na ddbohac@ffzg.hr radi organiziranja grupa. Nastava će se održavati u prvim tjednima na fakultetu prema rasporedu, a kasnije, ovisno o situaciji na fakultetu ili po potrebi na daljinu u realnom vremenu prema objavljenom rasporedu i odabranim grupama.